
Година след „Фермата”, благоевградчанинът Александър Тодоров не иска и да види крава
„Не искам да видя крави, много ритат и бодат“, това споделя година след участието си в Сезон 5 на риалити формата „Фермата” атрактивният благоевградчанин Александър Тодоров. И бърза да уточни, че все пак фобията му е само към тези животни, иначе с участието си се е научил да уважава труда на хората на село.
След риалитито Александър се връща към предишния си начин на живот, с тази разлика, че сега е разпознаваем от феновете на предаването и понякога известността му натежава, пише в. „Струма“. „На моменти се чувствах като панаирджийска мечка, но това не ме е подразнило по никакъв начин“, споделя със смях Александър.
Той продължава да се занимава със своите късометражни филмчета, в момента работи върху няколко сценария, но не знае дали ще ги осъществи. Любимата му част от работата върху филмчетата е заснемането им. „Вместо да седим по кафенетата с приятели, правим нещо, с което се забавляваме, любимият ми жанр е абсурдизъм“, обяснява Александър, който се занимава и с фотография. Обича да снима пейзажи в природата и в същото време да й се наслаждава. „За мен е важно да се обръща внимание на природата и околната среда. Обичам да снимам красиви гледки, като в същото време прекарвам приятно време заедно с приятелите си”, добавя благоевградчанинът.
Преминаването през „Фермата” е променило още нещо в живота му – вече гледа по-внимателно на това, с което се храни. „Във фермата осъзнах, че е трудно да отгледаш градинка сам и да се занимаваш с животновъдство, но пък резултатът си струва. Разбира се, че нямам свободно време и условия тук, в града, да се занимавам с това, но винаги предпочитам да пазарувам от малките магазинчета и пазара, където продуктите са екологично чисти. Много възрастни хора работят градинки по селата и си предлагат излишъка за продан. Ако купуваме от тях, получаваме свежи плодове и зеленчуци, прясно мляко без химични съставки, а те си докарват допълнителни доходи върху малките пенсии”, обяснява философията си Александър.
Въпреки че не намира време за собствена биоградинка, той гледа лозе и прави червено вино. „Лозето е отново добър повод за сбирка с приятели, те ми помагат, а аз им давам домашно вино. Почти всеки човек от този край е любител на домашното вино. Моето лозе е извън града, близо до село Горно Ораново, и по време на карантината ми беше трудно да ходя дотам поради изискването на декларации от поставените КПП-та“, обяснява Александър.
Той смята, че след всяка криза и падение се ражда нещо ново и по-добро. „Колкото и тежки да бяха прекараните месеци под карантина и страхът от коронавируса, хубавото е, че това върна хората обратно към природата. Когато човек е затворен вкъщи по време на изолация, единственият шанс да излезе навън, с минимален риск от зараза, е като отиде на село или сред природата. Коронавирусът взе много жертви, но ни научи да бъдем по-добри към околната среда и да ценим всичко, което притежаваме”, убеден е участникът във „Фермата”.
Популярността на Александър след риалити формата му донася и ангажимент като рекламно лице на известна българска марка бира. За целта се явява на кастинг в София и го печели. А освен това е любител на бирата и пие от пенливата напитка с удоволствие и, разбира се, с приятели.
Като млад човек, който обича своя Благоевград, Александър изразява мнение, че градът се нуждае от големи инвестиции и производство. „В града живеят млади хора, които знаят чужди езици, и това би била добра причина за появата на кол центрове, също така могат да се направят съвместни дружества с двата университета. Друго, от което може да се възползва нашият град, е мястото, на което е разположен. Може да се развие като много добра туристическа или ски зона, много по-достъпна от другите скъпи курорти“. Загрижен е, че процесът може да стане необратим, ако спешно не се вземат мерки за развитието на града.