Откриват ски сезона в Банско

Ски легендите Марк Жирардели и Михаел Валхофер ще бъдат специалните гости на официалното откриване на зимния сезон в Банско.

Състезания за малки и големи, игри с много изненади и концерти на известни изпълнители са предвидили на Бъндеришка поляна организаторите.

Всички писти и съоръжения в ски зоната отвориха още преди седмица, но традицията на официалното откриване ще бъде спазена, предава БНР.

В 11 часа  световните легенди в белите спортове Михаел Валхофер и Марк Жирардели, който е и почетен гражданин на Банско, ще се спуснат по писта „Алберто Томба“ със своите отбори, в които се записаха десетки скиори.  Най-оспорвана ще бъде играта „Ловци на съкровища“, които ще търсят заровени в снега предмети, а сред тях и ключ за голямата награда.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *