„Пирин“ разби „Нефтохимик“ в юлската жега

„Пирин“ разгроми „Нефтохимик“/Бс/ с 6:1 в първата контрола след морския си лагер.Мениджърът Уорън фийни отново заложи на две единадесеторки, като първата игра до 70-та минута, а втората-останалите 20 минути. Грузинецът Гурам Гощелиани вкара три гола, по един добавиха Конър Хендерсън,Антон Карачанаков и Петър Занев.

Противно на логиката ,след тотален натиск на „орлетата“, бургазлии поведоха с гол от дузпа в 37-та минута.При тяхна контраатака Жейру отправи удар, Шейтанов отби и топката попадна в Сибил Карагьозов. Иван Тасев го фаулира и главният съдия Благой Манов отсъди 11-метров наказателен удар. Ивайло Лазаров бе точен и вкара за 0:1.

В 43-та минута Красимир Станоев отне чисто една топка,влезе в наказателното поле и подаде на Гурам Гощелиани, който отблизо шутира за 1:1.Отново Гощелиани вкара за 2:1 в 45-та минута след пас на Стилиян Николов.В 49-та минута Конър Хендерсън получи хубава топка от Гощелиани и с левия крак ловко шутира в обратния ъгъл-3:1.

В 61-та минута Гурам Гощелиани посрещна рикоширала в страничната греда топка и отблизо я прати в мрежата на бургаския вратар Орлинов за 4:1.В 88-та минута Антон Карачанаков ловко се освободи от двама бургаски бранители извън наказателното поле и със страхотен изстрел под гредата вкара петия гол за „Пирин“. Крайният резултат 6:1 оформи Петър Занев-той вкара отблизо след центриране отдясно от ъглов удар на Антон Карачанаков.