„Пирин“ разгроми ЦСКА 1948 за първа победа след завръщането си в елита

„Пирин“ (Благоевград) разгроми ЦСКА 1948 с 4:1 в мач от четвъртия кръг на Първа Лига, игран на стадион „Христо Ботев“ в Благоевград. По този начин възпитаниците на Уорън Фийни спечелиха първа победа след завръщането си в българския елит.

„Пирин“ поведе още в 13-ата секунда след много красив гол на Красимир Станоев, който отбеляза второто най-бързо попадение в българския елит. Малко повече от десет минути по-късно съдията на мача Ивелин Занев отсъди дузпа за гостите, но след консултация с ВАР, той отмени решението си. В ответната атака „орлетата“ удвоиха резултата след гол на Станислав Манолев, дошъл след хубав пас на Станислав Костов. ЦСКА 1948 се върна в мача след дузпа, която този път не бе отменена и бе вкарана от Ивайло Чочев.

През втората част оборотите на мача паднаха, като атаките към двете врати бяха по-малко и не толкова опасни, както през първото полувреме. Секудни преди края на редовното време направилият изключително силен мач Мохамед Брахими подпечата първата победа на Пирин след завръщането на тима в елита на България.